COVID-19 Nové vakcinačné karty pre OTP režim.

V súvislosti s OTP režimom na pracoviskách v záujme zjednodušenia kontroly COVID pasov zamestnancov digitálnym spôsobom /cez aplikácie mobilmi alebo počítačovými skenermi/ upravili sme naše vakcinačné bezkontaktné karty.

Cieľom je zjednodušiť a urýchliť kontrolu COVID pasov digitálnym spôsobom a zároveň všade inde umožniť vizuálnu kontrolu COVID pasov bez potreby akýchkoľvek aplikácií.

Pridali sme na zadnú stranu bezkontaktnej karty overovací QR kód z COVID pasu:

Karty sú vo verziách s foto a bez foto. Karta s foto na zadnej strane zjednodušuje identifikáciu osoby pri kontrole COVID pasu.

QR kód na prednej strane po nasnímaní foťákom smartfónu zobrazí COVID pas, prípadne aj ďalšie dokumenty, ak chcete. To isté sa stane po priložení bezkontaktnej karty k mobilu s NFC. V oboch prípadoch je nutné pripojenie mobilu na internet. Príklad :

QR kód na zadnej strane slúži k overovaniu pravosti COVID pasu mobilnými aplikáciámi /napr. slovenská OverPass/ a počítačovými skenermi /tam kde na to majú potrebné vybavenie/. Pripojenie na internet k overeniu COVID pasu aplikáciou OverPass nie potrebné.