Dobré čísla o XRP

Dobrých správ o firme Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP je za posledný rok neúrekom.  Dobré správy a dobré čísla sú dve rozličné veci.

Kryptoburzy  ignorujú informácie, s kým ďalším firma Ripple podpísala zmluvu o spolupráci a o čom tie zmluvy sú.  Denne zverejňujú desivé čísla o cene či Market Cape XRP, ktoré sa od začiatku roku 2018 prepadli o viac ako 80 %.

Argumentácia, že všetko padlo je síce pravdivá, ale v top 20 Market Cap nájdeme len 2-3 mince, ktoré sú na tom horšie ako XRP.   A taký Bitcoin je na tom s prepadom ceny na 43 % januárovej ceny, viac než 3 x lepšie ako XRP s 13 %.

Čísla asi XRP nefandia, na rozdiel od všetkých, čo ho majú v portfóliu vrátane autora článku.

Denne spracovávame  online veľké množstvo  dát o obchodovaní s kryptomenami.  Dávno vieme,  že denné objemy obchodov kryptomien prezentované v miliardách amerických dolárov sa nezakladajú na skutočnosti.  Začali sme hľadať v dátach obchody na menových pároch skutočných mien /fiat/.   Vybrali sme pre TOP 20 Market Cap obchody na  menových pároch so skutočnými peniazmi /fiat/.

T.j. menové páry mincí s

  • USD – americký dolár
  • EUR – euro
  • GBP – britská libra
  • JPY – japonský jen
  • KRW – juhokórejský groš/won
  • CNY – čínsky juan alebo renminbi
  • RUB – ruský rubeľ

Nie je tam forint, ani starý či nový venezuelský bolivar, ale pre vytvorenie obrazu to určite stačí.

Na veľké prekvapenie sa na prvom mieste objavilo XRP. 

Takmer 40 % obchodov XRP je za ozajstné peniaze a to je suverénne najvyšší podiel v TOP 20.   Necelých 100 miliónov fiat dolárov  ho radí na tretie miesto za Bitcoin a Ethereum.   To je o 35%  viac ako je napr. trhová dvojka v denných objemoch obchodov Tether.  Aj keď je Tether vraj krytý americkým dolárom a denne sa ho zobchodujú za dve až tri miliardy “pseudodolárov”, za ozajstné peniaze má obchody iba na úrovni okolo 60 miliónov USD.

Takto vyzerajú aktuálne 24h obchody XRP na menových pároch v čase pridania článku :

XRP za fiat najviac fičí v Japonsku a  v Južnej Kórey.

Tu by bol na mieste záver, doporučenie, prognóza, vízia.

Nič také nemáme.  Máme iba čísla. Ako s nimi naložíte, je vaša vec.

Vývoj XRP/fiat  však  budeme sledovať denne spolu s vývojom % limitnej ceny XRP.

K dobrým číslam aj jedna čerstvá dobrá správa.

Dnes došlo k zvýšenie ratingu XRP o jeden stupeň. S hodnotením “B-” je XRP spolu Cardano a EOS  trojicou najlepšie hodnotených kryptomien.  Podrobnosti v príspevku 2018-08-23 Weiss Ratings