2018-09-09 CCID Rating

V poradí V. tohtoročný rating kryptomien zverejnený čínskym Ministerstvom priemyslu a technológií /CCID/  dňa 19.9.2018.

CCID rating na rozdiel od Weiss Cryptocurrency  Rating nie je klasickým investičným ratingom.

Základným rozdielom pri tvorbe CCID  ratingu oproti WCR, je absencia kľúčových investičných parametrov  pri hodnotení.  Bezpečnosť/návratnosť  investície a profitabilita nie sú premetom kritérií pri posudzovaní kryptomien, resp. majú iba veľmi malú váhu.

Práve investičné parametre spôsobujú zaradenie najlepších kryptomien podľa WCR  /XRP, Cardano, Eos/  až do špekulatívneho ratingového pásma “B-“, pričom prvých päť ratingových pásiem A+ až B zostáva dlhodobo neobsadených.

Zjednodušene povedané, CCID rating nedáva odpoveď na otázku, aká je rizikovosť investície do kryptomien v porovnaní s inými investičnými príležitosťami, akými sú napríklad akcie, dlhopisy, komodity, atď ..

Ak sa však investor pohráva s myšlienkou investovania do kryptomien, môže mu CCID rating pomôcť pri rozhodovaní, do ktorých mincí naliať svoje ťažko nadobudnuté milióny/miliardy USD.

Čínsky odborníci posudzujú/bodujú  3 subindexy s rozdielnou  váhou vo výslednom hodnotení.

  • Basic-tech 65 %
  • Applicabilty 20 %
  • Creativity 15 %

Výsledná hodnota je súčtom všetkých troch subindexov. Maximálna hodnota určuje najlepšiu mincu a celkové poradie medzi 33 hodnotenými kryptomenami.

Kryptomenovému CCID rebríčku kraľuje v septembri opakovane na špici EOS  so 145 bodmi, nasledovaný Ethereom so 133 bodmi.  Za pozornosť stojí, že v tomto sa čínsky odborníci zhodli s americkými /WCR/, podľa ktorých je EOS  zatiaľ v najlepšom ratingovom pásme B- a Ethereum o stupienok za ním.

Bez ohľadu na spôsob, akým CCID rating pristupuje k hodnoteniu mincí, považujeme ho za prínos k rozhodovaniu investorov a budeme ho pravidelne sledovať.

Spolu s WCR sú to prvé lastovičky poskytujúce určitý pohľad do zahmleného sveta kryptomien, zmietajúceho sa v týždňových vzostupoch či pádoch, aby to o mesiac bolo všetko inak.

Nebeská manna v podobe krypto ETF je očakávaním zázračného vzostupu cien.  Kryptokomunita žije v ilúzii čakania na hlupákov s kuframi peňazí, ktoré  investujú do kryptomien na základe rád najväčších investičných poradcov tretieho tisícročia z facebookových kryptoskupín.

Reálny život však funguje úplne inak.  Medzi investovaním a gamblingom  existujú zreteľné rozdiely, na ktoré práve ratingy môžu upozorniť. Nemusíme sa ratingami riadiť, ale mali by sme o nich vedieť.

Ak viete o ďalších pravidelných ratingoch kryptomien, dajte nám vedieť.

ZDROJ :